Home » Kapadokya Atv Turu Fiyatları 2022

Kapadokya Atv Turu Fiyatları 2022

by SaglikGuze
kapadokya atv turu

Şüphesizki Kapadokya hem doğası hem de tarihi ile dünya mirasında olan lokasyonlardandır. Bir de bu lokasyonda yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Kapadokya atv turu ve fiyatları için bu yazıyı kaleme aldık. 2022 yılı için en güncel bilgiler ve fiyatlar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Rezervasyon ve bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. +90 533 255 47 67. Fiyatlar 2 saat atv sunset yani günbatımı turları için 450 tl dir.

Kapadokya Atv Turu ve Fiyatları 2022

 • 1 saat Kapadokya atv turları 300 TL.
 • 2 saat Kapadokya atv turları 450 TL.

Kapadokya’ da bir den fazla lokasyonda atv turu yapabilirsiniz. Bunların en başında ve en popüler olanı Kızılçukurda ve Aşk vadisinde yapılan atv safari turlarıdır. Özellikle peri bacalarının yanında ve vadiler arasında yapacağınız bu aktivite sizi Kapadokya bölgesini daha iyi tanıtacaktır. Kendi aracınız ile giremeyeceğiniz güzergahları bulunmaktadır. Ne taksi ile ne de kendi aracınız ile bu atv turunda kullanılan yollara giremezsiniz. Bu sebeple en mantıklısı atv safari turu ile gitmeniz olacaktır.

Atv Safari Turu Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya atv turu 1 saat ve 2 saat olmak üzere standart fiyatlara sahiptir. Sezona ve yoğunluk durumuna göre değişiklik göstermektedir. Atv safari turlarını gün içerisinde istediğiniz zamanlarda yapabilirsiniz. Fakat en keyiflisi sunset denilen gün batımı saatinde yapılanıdır. Güneşin batışı göz önüne alındığında sunset gün batımı turlarının saatleri değişmektedir. Kimi zaman 16:00 ta tura başlanırken kimi zamanda da 18:00 de tura başlanılmaktadır.

Atv turları yapacağınız zaman önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da otelinizden ücretsiz transfer bulunmaktadır. 2021 kapadokya atv turları için otellerinizden ücretsiz transfer hizmeti sunulmaktadır. Hem tura giderken hem de turunuz bittiğinizde sizleri otelinize bırakmaktadır.

Özellikle Gün batımı turları fotoğraflarınız için harika bir ortam oluşturmaktadır. Güneşin yavaş yavaş batmasıyla havanın fotoğraf için uygunluğu size mükemmel bir tur sunabilmektedir. Kapadokya atv turu rehber eşliğinde yapılmaktadır. En önde tur lideri tarafından rota üzerinden ilerlemektesiniz. Vadiler arasında gezerken bazı lokasyonlarda durup görülmesi gereken yerleri görüyorsunuz. Bazı ufak aralardan sonra atv ile safari yapmaya devam ediyorsunuz. Tur rehberi ve lideri tarafından hem lokasyonlar tanıtılıyor. Hemde ufak aralarda sizlere fotoğraf çekme imkanı sağlanıyor.

Atv Safari Tur Güzergahı Neresidir?

Atv turları için Kapadokya’ da genelde ilk akla gelen lokasyon göremedir. Zaten Göreme’ de gezerken de birden fazla atv kiralama ofisi göreceksiniz. Bu atv kiralama ofislerinde 1 saat atv turları ve 2 saat atv turları bulunmaktadır. Gurup halinde gelen misafirlerimiz için 2 saat üzerinde kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Kapadokya’ daki atv turu lokasyonları 2 tanedir. Şimdi sizlere bu 2 atv turu lokasyonlarının özelliklerini yazacağım. İkinci lokasyonumuzun adı Ortahisar bölgesi’ dir.

1- Kapadokya Göreme Atv Turları Rotası

 • Çavuşin Köyü ve Kasabası
 • Güllüdere Vadisi
 • Gül Vadisi – Rose Valley
 • Kızlar Manastırı
 • Kızılçukur Vadisi
 • Kılıçlar Vadisi

Yukarıda yazılı olan tur rotası Kapadokya Balon Turları için tüm balonların kalkış alanıdır aynı zamanda. Balonların kalkış alanında atv turu yapmış olacaksınız.

kapadokya atv turu

kapadokya atv turu

Kapadokya Göreme Atv Turları

Kapadokya Göreme Atv Turları

2- Ortahisar Atv Turu ve Fiyatları

 • Ortahisar Kasabası ve Köyü
 • Kapadokya Eski Yerleşim Bölgesi
 • Ortahisar Panorama
 • Balkan Vadisi
 • Balkan Kilisesi
 • Güvercinlik

Ortahisar Atv Turu - Fiyatları

Ortahisar Atv Turu – Fiyatları

Kapadokya Ortahisar Atv Turları ve Fiyatları

Kapadokya Ortahisar Atv Turları ve Fiyatları

Üstteki yer alan rotada Ortahisar Kapadokya Safari turları için yapılan rotadır. Bu rotada sadece siz bulunmuş oluyorsunuz. Bu iki rota arasındaki farkı açıklayacağız sizlere.

Göreme bölgesinde yapacağınız atv turunda sizin dışınızda yaklaşık 200 tane daha atv olacaktır. Göremede yapacağınız turların yoğunluğu yüksektir. Bu sebeple daha kalabalık bir tur güzergahında tur yapmış olacaksınız.

Ortahisarda yapacağınız atv turu ise size özel ve butik olacaktır. Ortalama 20 atv ile tur yapacaksınız. Özellikle Göreme bölgesinde at turu yapmış iseniz ve balona binmiş iseniz tekrardan atv turunu bu lokasyonda yapmanıza gerek yoktur. Atv turunu Ortahisar bölgesinde yaparsanız Kapadokya’ da görülmemiş bir lokasyonu daha görmüş olacaksınız. Bu da sizin için daha fazla yer görme imkanını sağlayacaktır. Atv turlarının her ikisinde de ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Yani sizler Kapadokya Atv turu için hem otelinizden alınacak hemde tur sonrasında otelinize bırakılacaksınız. Kendi aracıyla gelmek isteyen misafirler için konum paylaşılmaktadır.

Atv Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır ?

Kapadokya’ da atv turu yapacakların bilmesi gereken en önemli nokta rezervasyon kısmıdır. Yaz aylarında bölgenin fazlasıyla kalabalık olmasından kaynaklı son dakikaya rezervasyon asla bırakılmamalıdır. Mümkün oldukça bir gün öncesinden veya atv turu yapılacağı günün sabahından rezervasyon yapılmalıdır. Kapadokya atv turları için genel seçin hep sunset yani gün batımı turları olmaktadır. Gün batımı turları eylül ve ekim aylarında ortalama 16:00 ve 17:00 gibi başlamaktadır. Güneşin tam batmasına yakın her iki lokasyonda da göreme ve ortahisar’ da panorama noktalarında oluyorsunuz. Göreme için genelde ya Aşk Vadisi (Love Valley) yada Gül Vadisi (Rose Valley), Ortahsisar atv turları için Ortahisar Panorama bölgesinde oluyorsunuz. Bu iki noktadan sonra zaten artık dönüş yapılıyor ve başlangıç noktasına geliyorsunuz.

Eğer yaz aylarında atv turlarını yaptıysanız üstünüze hava püskürtülerek üzerinizdeki tozlar temizleniyor. Bunun sonrasında artık otelinize bırakılmak üzere servis araçlarımız ile yola koyuluyorsunuz.

Kapadokya Atv Turları Rezervasyonu için : +90 533 255 47 67 numaradan hem WhatsApp hemde telefon ile 7/24 rezervasyon yapabilirsiniz. Kapadokya’ daki diğer aktiviteler için sayfamıza bakabilirsiniz.

Related Articles