Home » Kapadokya’ da Yapılacak Aktiviteler Nelerdir ?

Kapadokya’ da Yapılacak Aktiviteler Nelerdir ?

by SaglikGuze

Kapadokya’ ya geldiğinizde kuşkusuz balonlara hayran kalacaksınız. Kapadokya balon turları son yılları hem popülerliği hem de fiyatları ile oldukça dikkat çekmekte. Yüksekten korkan ve ben daha az adrenalin yaşamalıyım diyenler içinde birçok aktivite bulunmakta. Kapadokya’ da yapılacak aktiviteler arasında biz de ilk sırayı Balon turlarına veriyoruz. Fakat hepsini sizler için düzenledik. Liste olarak aşağıdan devam edebilirsiniz.

1- Kapadokya Balon Turları Hakkında

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya Balon Turları

Bölgeye geldiğinizde ister otelinizden ister internet üzerinden rezervasyon ve bilgi alabilirsiniz. Balona binmek isteyenlerin bilmesi gereken en önemli unsur sabah gün ağarmadan balonların kalkış alanında bulunmaları gerekmektedir. Bu yüzden konaklayacak misafirlerimiz otellerini bölge içerisinden seçerler ise; alınış saatleri o kadar geç olacaktır.

Sizler balon için rezervasyon yaptığınızda ilk yapılan size alış saati vermeleridir. Sizde o saatte otelinizin lobisinde transferi beklersiniz. Transfer servisi tüm balon firmaları tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Sizi alan transfer araçları önce hafif bir kahvaltı vermek üzere kendi merkezlerine götürmektedirler. Sonrasında ise balon kalkış alanlarına. Sizler daha balona binmeden o büyülü atmosferi izlemeye başlasınız. Bu arada hava hala karanlıktır.

Bölgedeki onlarca balonu izlerken fotoğraf çekmeyi unutmayın 😀 Sonrasında hazırlanan balonlar yani şişirilmiş olarak uçuşa hazırlandığında sizleri tek tek bindirirler ve birkaç dakika içerisinde uçuşa hazırlanırsınız. Bundan sonrası tamamen manzaranın ve gündoğumunun tadını çıkartmak. Balon turları ortalama 1 saat sürmektedir.Bilmeniz gereken önemli bir detay mutlaka yanınızda uzun kollu bir şeylerin olmasıdır.

2- Kapadokya Atv Turu ile Peri Bacalarına Yaklaşın

Kapadokya Atv Turları

Kapadokya Atv Turları

Balondan sonra belkide Kapadokya’da en fazla tercih edilen aktivitelerden biri atv turlarıdır. Atv turları ile vadilerin arasında gezinecek aynı zamanda önemli yapıları görmek için mola vereceksiniz. Atv turları ağırlıklı olarak Göreme Kızıl Vadi’ de yapılmaktadır. Fakat bizim size önerimiz Ortahisar bölgesinde Atv turu yapmanızdır. Sebebi ise; genelde Göreme bölgesinde olacağınızdan atv turunu farklı bir lokasyonda yapmanız yeni bir yer daha görmenize neden olur. Kapadokya’ da yapacağınız ATV Turları 1 ve 2 saat olmak üzere seçeneklerden oluşur. Bizim sizlere tavsiyemiz 2 saatlik tura çıkmanız. Çünkü bir saat göz açıp kapanıncaya kadar bitecektir. Tam tadına varmak ve keyfini çıkarmak için 2 saat idealdir. 1-2 saat arasındaki atv turlarında fiyat farkı çok az olacaktır.

Kapadokya atv turlarının başka bir ince noktası ise; yapacağınız zamandır. Gün içinde fazlaca güneş olacağından tavsiyemiz günbatımı turlarına çıkmanızdır. Gün batımı hem sıcaklık olarak hemde vadilerin renklerini farketmeniz açısından sizlere çok daha fazla keyif verebilir. 2 saat yapacağınız atv turları fiyatları 150 – 200 tl arasında fiyatlandırılmaktadır. Kapadokya atv turları için önereceğimiz web sitesi için tıklayabilirsiniz.

3- Kapadokya At Turları

Kapadokya At Turu

Kapadokya At Turu

Bizce gene olmazsa olmaz turların ve aktivitelerin başında gelmektedir. At turları Göreme’ de bulunan Kızıl Vadi bölgesinde yapılmakta ve harika fotoğraflara sahne olmaktadır. Sadece at turları için belirlenmiş özel rota üzerinde gezerken farklı bir coğrafyada hissedeceksiniz kendinizi. Ortalama 5-8 atın olduğu tura, en önde rehberiniz eşlik edecek ve gene önemli lokasyonlarda molalar vereceksiniz. Tavsiyemiz gün batımı turu ile çıkmanız olacaktır. 1-2 saat saatten oluşan at turları için kesinlikle 2 saatinizi ayırın deriz.

At turu için özellikle hafta sonu ise mutlaka rezervasyon yaptırınız. Diğer turlarda olduğu gibi At turu için de ücretsiz transfer yapılmaktadır.

4- Kapadokya Yamaç Paraşütü

Kapadokya’ ya 2 yıl önce yerleşmiş yeni bir aktivitedir. Kapadokya Yamaç Paraşütü turları hakkında çok daha fazla bilgi almak için tıklayabilirsiniz. Ortalama 1000 metre yükseklikten Kapadokya’ yı izlemek isteyenler aynı zamanda adrenalin yaşamak isteyenler için birebirdir.

Related Articles