Home » Bölgesel Zayıflama Nedir? Gerçekten Doğru mudur?

Bölgesel Zayıflama Nedir? Gerçekten Doğru mudur?

by SaglikGuze
bölgesel zayıflama

Bölgesel zayıflama günümüzde kadınların basen, erkeklerinde göbek bölgesindeki yağları eritmek için en çok yapmak istediği yöntemdir. Kadınların daha çok basen bölgeleri, erkeklerin ise daha çok göbek bölgeleri yağlanır bunun sebebi de tamamen fizyolojiktir ve hormonlara bağlıdır. Tabi zayıflama dediğimizde de hepimiz bu saydığımız bölgelerdeki yağların eriyeceğini ve daha fit bir görünüme sahip olacağını düşünür.

Bölgesel zayıflama için bu yazıyı yazıyorum fakat en baştan açık açık buraya yazayım da haberiniz olsun böyle bir şey yok..vallahi yok, inanmayın, reklamları yapılan zayıflama merkezleri, yada bölgesel zayıflama aletleri veya teknikleri falan bunların hepsi şehir efsanesi tekrar söylüyorum bölgesel zayıflama diye bir şey mümkün değildir, siz diyette yapsanız, özel antreman hareketleri de yapsanız vücudunuzdaki yağlar her bölgenizden aynı oranda azalmaya başlar. Yani ben zayıflama için özel karın hareketleri yapıyorum o zaman göbekteki yağlarım azalır diye bir olay yok boşuna uğraşmayın, sabahlara kadar mekikte çekseniz yinede göbeğinizdeki yağları eritemezsiniz, evet tamam karın kaslarınız güçlenir ama yağlarınız olduğu yerde durur, zaten karın kası herkeste vardır ancak o meşhur baklava karın kaslarınızın çıkması için vücudunuzun yağ oranını çok ama çok azaltmalısınız, o gördüğünüz baklava kasına sahip olanlardaki yağ oranı inanılmaz düşüktür ve böylece göbek bölgesinde bulunan karın kasları da derinizin altından görünebilecek hale gelir.

Zayıflama Aletleri İşe Yarar mı?

Bölgesel zayıflamanın mümkün olmadığını yazarken birçoğunuz reklamları yapılan aletlerin, seanslarının yalan olduğuna inanmak istemeyebilirsiniz fakat bunlar maalesef tamamen pazarlama üzerine yapılan gerçekle ilgisi olmayan şeyler, siz siz olun bölgesel zayıflama sevdasına paranızı sokağa atmayın.

Peki bölgesel zayıflama diye bir şey mümkün değilse basen ve göbekteki yağlardan nasıl kurtulacağız? Çözümü basit sağlıklı besleneceksiniz, düzenli spor yapacaksınız ve metabolizmanızın günlük yaktığı toplam kalorinin altında besleneceksiniz ve zamanla yağlarınız azalmaya başlayacak.Çünkü vücudunuz bu şekilde beslenirseniz gereken enerjiyi yağlarınızdan almaya başlayacak ama bu incelme anlamına gelmesin, dediğim gibi uzun vadede bütün vücudunuzda orantılı olarak yağ kaybetmeye başlayacaksınız, şahsen ben 1 senede toplam 13 kilo sadece yağdan verdim, 1,5 senedir düzenli spor yapıyorum, dikkatli ve sağlıklı besleniyorum fakat benim bile hala azda olsa göbeğim var yani size bir örnek olsun bölgesel zayıflama diye bir şey olsa benim şu an göbeğimde yağ falan olmaması gerekiyordu.

bölgesel zayıflama

bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Cihazları ve Seansları Faydalı mı?

Birde meşhur zayıflama cihazları var, hepiniz duymuşsunuzdur yada gitmişsinizdir, fakat bu cihazların sağladığı konusunda net bir bilgi yok maalesef, bu cihazlar lazer ışınları ile o bölgedeki yağları harekete geçirip vücuttan atılmasını sağlar bana soracak olursanız işe yarar mı? Kesinlikle hayır. Bununla ilgili birçok bilimsel araştırma da yapıldı fakat bu araştırmaların sonucunda da net bir kanıya varılamadı. Zaten bu tip seanlara gidenlere sorduğumuzda birçoğu bir işe yaramadığını söylemekte. Yani düşünsenize haftada 3 gün çok sıkı antreman yapan, sıkı bir diyet uygulayan, metabolizmasını spor sayesinde hızlandıran biri bile bölgesel zayıflama yapamayacak ta siz yattığınız yerden basenlerinize yada göbeğinize lazer ışını tutarak bunu başarabileceksiniz? Buna inanan varsa bir şey diyemem paranızı boşa harcamaya devam edin.

Son olarak toparlamak gerekirse bölgesel kilo verme diye bir şey mümkün değildir, paranızı boşa harcamayın, gidin bir spor salonunu kayıt olun, haftada en az 3 gün sporunuzu yapın, sağlıklı beslenin ondan sonra zaten vücudunuzdaki yağ oranı yavaş yavaş azalacak onun dışında dediğim gibi bölgesel zayıflama aletleri, cihazları, teknikleri falan bunlara da inanmayın, boşuna ne zamanınızı yada paranızı harcamayın benden size dost tavsiyesi. Ayrıca dilerseniz zayıflama ve beslenme teknikleri isimli yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Related Articles